Domy z możliwością wyboru wariantu ogrzewania

3 rodzaje pieców C.O. do wyboru.

Użytkownikom domów na Osiedlu Zielony Kaprys dajemy do wyboru trzy warianty ogrzewania zróżnicowane pod względem kosztów eksploatacji i wygody obsługi.

EKO groszek, PELLET lub gaz.

Można wybrać: EKO groszek, PELLET lub gaz PROPAN BUTAN. TUTAJ porównanie kosztów ogrzewania domu.

Dodatkowo, na sezon letni możemy zaproponować podgrzew wody przez zastosowanie POMPY CIEPŁA (dopłata), a zimą poprzez ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym (zakup kominka i oprzyrządowania nie wchodzi w cenę domu).

 

PIEC NA EKO GROSZEK (paliwo stałe)

ogrzewanie-top-groszek

Ogrzewanie na eko groszek jest jednym z tańszych rozwiązań pod względem kosztów eksploatacji. Koszty ogrzewania eko groszkiem nie powinny średniorocznie odbiegać od 400 zł/miesięcznie.

W przyjętym rozwiązaniu proponujemy piec marki BUDERUS model Logano S181 o mocy 25 kW przystosowanym do spalania groszku węglowego, peletu oraz węgla brunatnego,  Piec wyposażony jest  w 240 litrowy zbiornik paliwa z automatycznym podajnikiem, umożliwiający pracę z maksymalną mocą do 50 godzin na jednym załadunku. Ogrzewanie eko groszkiem wiąże się koniecznością rozpalania pieca jego czyszczenia oraz z usuwaniem popiołu.

 

PIEC NA PELLET (paliwo stałe)

Nieco droższa wersja w eksploatacji niż eko groszek, lecz także wygodniejsza. Pellet jest samorozpalający, ma mniej popiołu niż ekogroszek czyli do kotła trzeba mniej zaglądać.

W przypadku wybrania tego sposobu ogrzewania będziemy montować kotły RED model COMPACT 18 o mocy 18 kW wyposażone w zbiornik paliwa z nadstawką o pojemności całkowitej 105 kg z automatycznym podajnikiem, umożliwiającym pracę przez co najmniej 3-6 dni. Zbiornik poziomy na ciepłą wodę o pojemności 120 litrów.

 

PIEC NA GAZ PROPAN BUTAN (paliwo ciekłe)

Zdecydowanie najbardziej wygodny sposób ogrzewania domu. Praktycznie bezobsługowy.

Proponujemy kocioł gazowy kondensacyjnym firmy BUDERUS model GB072 o mocy 23 kW. Kocioł zasilany jest gazem płynnym propan-butan ze zbiorników na terenie osiedla. Opłata za gaz na podstawie zużycia wg licznika.

Więcej o piecach w zakładce Standard.

 

ROZWIĄZANIE UZUPEŁNIAJĄCE

Ogrzewanie kominkowe

Domy na Osiedlu Zielony Kaprys są przystosowane do montażu kominków z płaszczem wodnym. Ogrzewanie kominkowe może stanowić uzupełnienie wybranego sposobu ogrzewania.

 

UWAGA

Podjęcie decyzji o wyborze ogrzewania domu wymagane jest przed jego zakupem, co wynika z konieczności dostosowania instalacji.